Kā tikt galā ar slinkumu?

By | 17 maijs, 2018

Katram no mums laiku pa laikam rodas vēlme paslinkot. Tas ir normāli. Problēmas rodas, ja slinkošana kļūst par ieradumu, jo tā jau var pārvērsties par rakstura īpašību. Pasivitāte, nekā negribēšana, lēnīgums, depresija – tas viss var nākt līdzi slinkošanas atstāšanai pašplūsmā.

Uz zemes mēs esam vienīgie dzīvnieki, kas ar sava prāta palīdzību var novest sevi izmisumā vai gluži pretēji kļūt mundriem un priecīgiem.

Prāta kontrole ir atslēga uz uzvaru pār slinkumu. Lai kaut ko darītu mums ir jābūt motivācijai rīkoties, bet, lai būtu motivācija ir nepieciešamas vēlmes un vajadzības. Daļa vajadzību ir tīri fizioloģiskas un to apmierināšana ir iespējama salīdzinoši vienkārši, taču tieši šīs vajadzības ir vienas no vadošajām ikviena cilvēka dzīvē. Lai paceltos pāri šīm vajadzībām ir vajadzīga prāta attīstība un iepriekš minēto vajadzību apmierināšana, vismaz daļēji. Šeit liela loma ir audzināšanai, jo kā zināms labi un slikti ieradumi tiek veidoti jau bērnībā.

Darbs dara darītāju – sāciet rīkoties un kļūsiet par darītāju. Ilgākā laika periodā darbošanās var kļūt par jūsu personības jauno sastāvdaļu.

Arī amerikāņiem ir labs teiciens šajā sakarā – “fake it until you make it”. Tas nozīmē, ja domājat, ka pēc dabas esat slinķis, tad sāciet tēlot, ka esat strādīgs darba rūķis. Smadzenēm ir vajadzīgs laiks, lai izveidotu jaunus neironu savienojumus un padarītu jauno tēlu par realitāti. Ja vēlaties kļūt čakli, sāciet rīkoties tūlīt, jo vēlāk būs jauni iemesli, lai neko nedarītu.

Nobeigums

Darbs dara darītāju – ja esat slinķi – sāciet darboties. Uzstādiet sev mērķi, čakli strādāt noteiktu minūšu skaitu dienā gadu no vietas. Neizvirziet sākotnēji pārāk ambiciozus mērķus. Pārāk aktīvi personības maiņas mēģinājumi var izraisīt gluži pretēju efektu un pat pretestību. Ieviesiet pārmaiņas savā dzīvē jau šodien. Atcerieties dzīve ir maratons, nevis sprints un jūs varat atmest slinkošanu, tikai tas var prasīt ilgāku laiku. Esiet pacietīgi un viss izdosies.